דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

חשד כי חיילים ירו הבוקר למוות בחקלאי פלסטיני ללא כל אזהרה

ב-13.5.13 הודיעה הפרקליטות הצבאית לבצלם כי לא תפתח חקירה בעניין הריגתו של מאהר עבד אל-עזים יוסף אבו רג'ילה. הפרקליטות הצבאית נימקה את החלטתה בכך שהאירוע אינו מוכר לצה"ל.

חקלאי תושב העיירה ח'וזאעה, מאהר עבד אל-עזים יוסף אבו רג'ילה, בן 24, נהרג הבוקר מירי חיילים בשעה שהיה בחלקת האדמה שלו, המרוחקת כ-400 מטר מהגבול עם ישראל. מעדותו של אחיו, ד"ר ויסאם אבו-רג'ילה, עולה חשד כי על אף הפסקת האש, חיילים ירו אש חיה ללא כל אזהרה לעבר עשרות חקלאים פלסטינים, ירי שהרג את אבו-רג'ילה.

אחיו של ההרוג מסר בשיחת טלפון עם בצלם כי בעקבות הפסקת האש הוא ובני משפחתו, כמו גם חקלאים אחרים תושבי העיירה שמדרום מזרח לח'אן יונס, יצאו הבוקר לבחון את הנזק שנגרם לרכושם בפעילות הצבא בימים האחרונים. הם הגיעו לאיזור בסביבות השעה 8 בבוקר, ונחרדו מהיקף ההרס, שאותו תיאר כאילו עבר על האיזור צונאמי. לפי דבריו, החווה החקלאית, הכוללת עצי זית ופרי וחממות, כמו גם כ-30 בתי מגורים בשכונה הקרובה אל הגבול נמחקו כליל. בני משפחת אבו-רג'ילה ניסו לחלץ עצים עקורים שנקברו מתחת לאדמה כדי להשתמש בהם להסקה. עשרות רבות של תושבים נכחו במקום באותה שעה, אומדים את הנזקים. על קו הגבול חנו מספר ג'יפים צבאיים אולם האיזור היה שקט לחלוטין.

לדברי ד"ר אבו-רג'ילה, בשעה 10 לערך, וללא כל אזהרה, החלה נורית אש אינטנסיבית לכיוון החקלאים, שנמשכה כשלוש דקות. הוא נמלט מן המקום וכשחזר אליו, מצא את גופת אחיו מאהר מונחת על הקרקע.