דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

בצלם: עד מדווח כי אישה נושאת דגל לבן נורתה על ידי חיילים

עדכון: ב-1.1.12 הודיעה הפרקליטות הצבאית לבצלם כי תיק החקירה אודות נסיבות האירוע נסגר ב-16.6.10. למידע נוסף הקליקו כאן.

בצלם קיבל לפני זמן קצר דיווח מפלסטיני הנצור יחד עם משפחתו באזור הכפר ח'וזאעה, בדרום מזרח הרצועה, לפיו ירו כוחות הצבא באישה שיצאה מביתה כשהיא מניפה דגל לבן ובקבוצת אזרחים שניסתה להתפנות מבית מופגז בהוראת הצבא.

מוניר שפיק א-נג'אר, תושב ח'וזאעה, מסר בשיחת טלפון עם תחקירן בצלם כי החל מהשעה 2.30 לפנות בוקר הורסים כוחות צבא בתים בשכונת מגוריו, הסמוכה לגבול עם ישראל. הכוחות מסמנים לאזרחים להתפנות מבתיהם באמצעות ירי.

הבוקר יצאה קרובת משפחתו, רווחיה א-נג'אר, בת 50, מן הבית כשהיא מניפה בד לבן, במטרה לאפשר לשאר בני המשפחה לצאת אחריה. עד הראיה מסר כי נפתחה לעברה אש, והיא נפלה לקרקע. בני המשפחה או אנשי צוות הצלה אינם יכולים להגיע אליה כדי לוודא את מצבה, אולם היא מוטלת עדיין במקום בו נורתה.

היום אחרי הצהריים הצבא קרא ברמקולים לאנשים לצאת מהבתים וללכת לבית ספר במרכז הכפר. כשלושים איש יצאו מבית כשהם אוחזים דגלים לבנים. מוניר א-נג'אר מסר כי לאחר הליכה של כעשרים מטרים נפתחה לעברם אש, ממנה נהרגו שלושה מבני המשפחה: מוחמד סלמן א-נג'אר, בן 54, אחמד ג'מעה א-נג'אר, בן 25, וח'ליל חמדאן א-נג'אר, בן 80. רבים אחרים נפצעו.

הקבוצה נמלטה וברחה לבית בכפר, בו שוהים כעת 46 איש שרוצים להתפנות לבית הספר בשכונה. בצלם העביר את המידע שברשותו לצבא ולצלב האדום.

בצלם אינו יכול, במצב העניינים הנוכחי, לאשש או לשלול את טענות עד הראיה, אולם סבור כי חומרת הטענות מחייבת את הבאתן בפני התקשורת.