דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

דו"ח חדש - משטר הכבישים האסורים

משטר הכבישים האסורים בגדה - פרקטיקה של אפרטהייד

דו"ח בצלם חדש המתפרסם היום קובע:

  • ב-41 כבישים וקטעי כבישים ברחבי הגדה המערבית, מיישמת ישראל מדיניות גזענית - משטר הכבישים האסורים. אורך הכבישים הכולל - למעלה מ-700 ק"מ (להורדת מפת הכבישים האסורים).
  • תנועת כלי רכב פלסטינים בכבישים האסורים מוגבלת או אסורה לחלוטין, זאת בעוד שתנועתם של כלי רכב ישראלים מותרת ללא מגבלות.
  • ההחלטה על הנפקת היתרי תנועה בכבישים האסורים לאזרחים הפלסטינים נתונה לשיקול דעתה הבלעדי של מערכת הביטחון הישראלית, שאינה נדרשת לנמק את החלטותיה. הליך הנפקת ההיתרים הוא שרירותי וחסר- שקיפות. ראש המינהל האזרחי, תת-אלוף אילן פז, מודה בדו"ח כי "אין קריטריונים חד משמעיים לבחינת הבקשות להיתר".
  • משטר הכבישים האסורים מיושם מזה שנים, אך כלליו מעולם לא הועלו על הכתב. כך פוטרת עצמה ישראל מחובתה לתת דין וחשבון על משטר זה, ומקדמת את אכיפתו השרירותית.

במסגרת משטר הכבישים האסורים פועלת ישראל כאילו כל פלסטיני מהווה סיכון ביטחוני - ללא אבחנה או בדיקה. תחת הנחה זו פוגע המשטר, מדי יום, בזכותם של מאות-אלפי פלסטינים תושבי הגדה לחופש תנועה ולשוויון. זכותה, ואף חובתה, של ישראל להגן על חיי אזרחיה. אולם, אלה אינן מצדיקות או מתירות לה פגיעה חריפה, מקיפה, ומתמשכת שכזו בכל האוכלוסייה האזרחית הפלסטינית.

בהתבססו על העיקרון של הפרדה תוך אפליה, דומה משטר הכבישים האסורים למשטר האפרטהייד שהיה נהוג בדרום-אפריקה. משטר זה מהווה הפרה בוטה של כללי יסוד במשפט הבינלאומי אליהם מחויבת ישראל.

בצלם תובע מממשלת ישראל לבטל לאלתר את משטר הכבישים האסורים, ולכבד את זכותם של התושבים הפלסטינים לחופש תנועה בכל כבישי הגדה המערבית.