דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
מהשטח
נושאים

דיווחים

סינון דיווחים

26 בנובמבר 2020

ישראל מבצעת פשע ומתארת את הפלסטינים כעבריינים: בתיהם של 44 פלסטינים מתוכם 22 ילדים נהרסו אתמול בגדה המערבית

במסגרת מאמציה להשתלט על שטחים נוספים בגדה המערבית, אתמול הרסה ישראל את בתיהם של 44 פלסטינים (בהם 22 קטינים) וניתקה קהילות שלמות מתשתיות המים. ההריסות הן ביטוי הקצה של מדיניות ישראלית המבקשת לרוקן אזורים שלמים בגדה המערבית מתושביהם הפלסטינים באמצעות שימוש מתמשך באימונים צבאיים בשטחי מגורים וחקלאות, מניעת גישה לאדמות, איסור על בניית מבנים ועל חיבור לתשתיות בסיסיות והחרמות. כבר עכשיו, בנובמבר 2020 מספר הפלסטינים שישראל הרסה השנה את ביתם בגדה המערבית (כולל מזרח ירושלים) עולה על 900.

16 בנובמבר 2020

מנכ"ל בצלם בפרלמנט האירופאי: על אירופה לעבור ממילים למעשים

בדיון של תת-ועדת זכויות האדם של הפרלמנט האירופאי שהתקיים היום אחר הצהריים, חגי אלעד, מנכ"ל בצלם, דיבר על הצורך הדחוף בפעולה אירופאית נחושה, שתבהיר לישראל כי לפגיעה בזכויות האדם של הפלסטינים יש מחיר: "מדיניות החוץ האירופאית יכולה לגבות מחיר על הפרות זכויות אדם, באמצעות מינוף אפקטיבי של כוחה הנכבד של אירופה. ברור שההחלטה שלא לעשות כך היא בחירה פוליטית – אשר חותרת תחת המחויבות האירופית לזכויות האדם ומחלישה את הסדר הבינלאומי מבוסס החוק. בחירה זו אף מנרמלת את הדיכוי והדה-הומניזציה של פלסטינים, שכן – כך נראה – איש אינו צריך לתת את הדין על רמיסתם הנצחית."

15 במאי 2019

המתנחלים והצבא הגבירו את התקפותיהם על רועי צאן פלסטיניים מהכפר אל-פאריסייה שבצפון בקעת הירדן

בחודשים האחרונים מדווחים רועי צאן מקהילות אל-פאריסייה שבצפון בקעת הירדן על החרפת תדירותן ועוצמתן של תקיפות מתנחלים וחיילים בצאתם למרעה. אין מדובר באירועים מבודדים אלא בחלק מהמדיניות שמיישמת ישראל בבקעת הירדן, שמטרתה להשתלט על שטחים בין השאר באמצעות יצירת מציאות חיים בלתי אפשרית ומייאשת עבור פלסטינים, המורכבת מתקיפות משולבות של חיילים ומתנחלים ומאיסור גורף על פיתוח יישוביהם.

26 ביוני 2018

הצבא הורה לכל 103 תושבי חי'רבת חומסה להתפנות היום משש בבוקר ועד שמונה בערב

היום, ה-26.6.18, בשעה 6:00 בבוקר, נאלצו כל 16 המשפחות בקהילת ח'ירבת חומסה להתפנות מבתיהן, בהוראת המנהל האזרחי, בטענה שהצבא צריך להתאמן באזור מגוריהן. המשפחות מונות 103 בני אדם, כולל תינוק וילד עם תסמונת דאון. הן ייאלצו לשהות כל היום ללא מחסה, הרחק מביתם, אליו יוכלו לשוב רק לאחר השעה 20:00. חמש מהמשפחות פונו כבר כך ארבע פעמים השנה. האימונים התכופים באזור הם דוגמה חיה למדיניות הישראלית בבקעת הירדן בפרט ובשטח C בכלל, המבקשת ליצור שגרת חיים בלתי אפשרית שתגרום לתושבי הקהילות הפלסטיניות לעזוב את מקום מושבם, לכאורה מרצונם.

5 ביוני 2018

למרות צום הרמדאן: המנהל האזרחי פינה חמש משפחות מבתיהן

אתמול, 4.6.18, בשעות הצהריים, הגיעו אנשי המנהל האזרחי לח'ירבת חומסה שבצפון בקעת הירדן ומסרו צווי פינוי זמניים לחמש המשפחות שהמנהל כבר פינה שלוש פעמים בחודשיים האחרונים. המשפחות נדרשו להתפנות מבתיהן היום, 5.6.18, מהשעה 6:00 בבוקר ועד 12:00 בצהריים, בטענה שיתקיימו אימונים צבאיים באזור מגוריהן. הבוקר, הגיעו אנשי המנהל האזרחי וחיילים לח'ירבת חומסה וליוו את בני חמשת המשפחות, שהתפנו בכוחות עצמם – חלקם בכלי-רכב אחד וחלקם ברגל. המשפחות, המונות 29 נפשות, בהן 19 קטינים, כולל תינוק וילד עם תסמונת דאון - נאלצו להגיע שוב עם חלק מהצאן שלהן לאזור מבודד המרוחק כעשרה קילומטרים מבתיהן, ולשהות שם ללא מחסה, למרות צום הרמדאן, עד שיורשו לשוב לבתיהן.

8 במאי 2018

המנהל האזרחי פינה חמש משפחות פלסטיניות מבתיהן בפעם השלישית בשבועיים

המנהל האזרחי פינה חמש משפחות פלסטיניות מבתיהן בפעם השלישית מאז ה-24.4.18 היום, 8.5.18, בשעה 6:00 בבוקר, הגיעו אנשי המנהל האזרחי וכוח צבאי בשני ג'יפים לח'ירבת חומסה שבצפון בקעת הירדן, ופינו חמש משפחות פלסטיניות מבתיהן מהשעה 6:00 בבוקר עד 14:00.

19 במארס 2018

הצבא התאמן הבוקר ליד חקלאים פלסטינים באזור ח'ירבת אום אל-ג'מאל

מאז ה-5.3.18, זה יותר משבועיים, כוחות צבאיים הכוללים כוחות רגליים, טנקים וכלי-רכב משוריינים מתאמנים כמעט מדי יום בסמוך לקהילות פלסטיניות במספר אזורים בצפון בקעת הירדן, ובפרט באזורים הסמוכים לח'רבת אל-מאלח ולכפר אל-פאריסייה. הכוחות מתאמנים בירי חי, על אדמות מרעה ואדמות חקלאיות החיוניות לפרנסת תושבי המקום, ובכמה מקרים גם נסעו בטנקים בין בתי התושבים. כך, לדוגמה, התאמן הבוקר, 19.3.18, כוח צבאי שכלל שלושה טנקים, ג'יפ וכלי רכב משוריין במרחק של מטרים ספורים מחקלאים שעיבדו את אדמתם, ושל כ-150 מטרים מבתי תושבים בח'ירבת אום אל-ג'מאל. זוהי דוגמה נוספת לשגרת האימונים היומיומית שמחילים מקבלי ההחלטות הישראלים על תושבי הקהילות הפלסטיניות בצפון הבקעה כדי ליצור שגרת חיים בלתי אפשרית שתגרום להם לעזוב את מקום מושבם, לכאורה מרצונם.

13 במארס 2018

הצבא התאמן היום בסמוך לקהילות פלסטיניות בצפון הבקעה

מאז ה-5.3.18, מתאמנים כוחות צבאיים הכוללים כוחות רגליים, טנקים ורכבים משוריינים אחרים, ביום ובלילה, באזור ח'ירבת אל-מאלח והכפר אל-פאריסייה בצפון בקעת הירדן ומונעים גישה לאדמות מרעה. היום, 13.3.18 מתאמנים כוחות הכוללים לפחות 20 טנקים ועשרות כלי רכב צבאיים באזורים שונים בצפון הבקעה, ובין היתר במרחק של קילומטר אחד מבתי התושבים בכפר אל-פאריסייה. שגרת האימונים הבלתי-פוסקת בצפון בקעת הירדן היא חלק ממדיניות ארוכת שנים שנועדה לגרום לתושבי הקהילות הפלסטינים להתפנות ממקומות מושבם, לכאורה מרצונם.

7 במארס 2018

הצבא מתאמן כבר שלושה ימים בסמוך ליישובים פלסטיניים בצפון הבקעה

בשלושת הימים האחרונים מתאמנים כוחות צבאיים ביום ובלילה בכמה אזורים הסמוכים לח'ירבת אל-מאלח ולכפר אל-פאריסייה שבצפון בקעת הירדן. הכוחות מתאמנים בנשק חם באדמות מרעה ומונעים מהתושבים גישה אליהם. בנוסף השחיתו שלשום דחפורים צבאיים חלק משדה חומוס. היום הגיעו הכוחות לח'ירבת אום אל-ג'מאל הסמוכה וכלי-רכב משוריינים וחיילים רגליים התאמנו בין בתי התושבים ובשטחים חקלאיים. בנוסף התאמן היום הצבא בסמוך לח'ירבת איבזיק, ממנה התפנו שתי משפחות בהתאם לצווים שמסר להם הצבא. החלת שגרת אימונים בלתי פוסקת בצפון בקעת הירדן היא חלק ממדיניות ארוכת שנים של ישראל שנועדה למרר את חייהם של תושבי הקהילות הפלסטיניות ולגרום להם להתפנות ממקומות מושבם, לכאורה מרצונם.

5 במארס 2018

הצבא הורה ל-16 משפחות מח'ירבת איבזיק להתפנות מבתיהן לצורך אימונים צבאיים

אתמול, יום ראשון 4.3.18, הגיעו אנשי המנהל האזרחי וחיילים לח'ירבת איבזיק שבצפון בקעת הירדן ומסרו ל-16 משפחות צווי פינוי זמניים לצורך אימונים בקרבת בתיהן. כל המשפחות נדרשו להתפנות ביום שלישי, 13.3.18, משבע בבוקר ועד שש בערב, ושתיים מהן גם בשלושה מועדים נוספים החודש. המשפחות שלהן הוצאו צווים מונות יחדיו 79 נפשות, מתוכן 47 ילדים. צווי הפינוי הם חלק ממדיניות ארוכת שנים שנוקטים מקבלי ההחלטות הישראלים למירור חייהם של תושבי הקהילות הפלסטיניות בשטח C במטרה לגרום להם להתפנות ממקומות מושבם, לכאורה מרצונם.