דילוג לתוכן העיקרי
תפריט
נושאים

31.7.11: וידיאו: מסתערבים עצרו ילד בן 13 בעת ששיחק עם חבריו ברחוב בראס אל-עמוד, מזרח ירושלים

ב-13.3.12 הודיעה מח"ש לבצלם כי הוחלט שלא לפתוח בחקירה מחוסר עניין לציבור.

בשעות אחר הצהריים של יום שישי, 22.7.2011, שיחקו נערים משכונת ראס אל-עמוד במזרח ירושלים כדורגל ברחוב. מצלמת אבטחה המוצבת דרך קבע מחוץ לחנות במקום תיעדה רכב משטרתי חוצה את הרחוב וג'יפ של מג"ב חוסם את אחת היציאות מהרחוב. הנערים נעמדו בצד ואז נראה רכב אזרחי עוצר לידם ומספר מסתערבים יוצאים ממנו, תופסים את איסלאם ג'אבר, ילד בן 13 תושב השכונה, ומכניסים אותו לרכב בכוח.

בעדותו לבצלם סיפר ג'אבר כי המסתערבים השכיבו אותו על רצפת הרכב וכיסו את עיניו ביריעת בד. בזמן הנסיעה המסתערבים תחקרו אותו, תוך שהם סוטרים על פניו. לדבריו, הוא בכה מפחד ומחוסר אונים. הוא נלקח לחקירה ללא הוריו ונחקר בחשד ליידוי אבנים מבלי שניתן לו להתייעץ עם עורך דין. ג'אבר מסר לבצלם כי הוא סירב לחתום על מסמך שנכתב בעברית ובתגובה חוקריו הכו אותו בידיהם ובאמצעות אלה. הוא עמד בסירובו לחתום על המסמך ושוחרר בלי תנאים בכניסה להתנחלות "מעלה זיתים" בראס אל-עמוד כשעה לאחר שנלקח. בני משפחתו חיכו לו במקום לאחר שביררו עם נציגי המשטרה היכן ישוחרר.

איסלאם נלקח על-ידי אביו לחדר המיון בבית החולים הדסה הר הצופים, שם אובחן כי הוא סובל ממספר חבלות חיצוניות בגופו. לדבריו, מאז האירוע הוא מתעורר בלילות מסיוטים.

ביום שני, 25.7.11, הגיש אביו של ג'אבר תלונה במח"ש. ג'אבר מסר את עדותו לחוקרי מח"ש. למשפחתו טרם נמסר האם תיפתח חקירה.