עדות: מתנחלים תקפו את ניזאם אל-עזאזמה בדרך לביתו בחברון, אוגוסט 2009

ניזאם אל-עזאזמה, פועל בניין

ניזאם אל-עזאזמה

ב-1.8.09 הלכתי לקניות. בדרך חזרה לבית שלי בשכונת אבו סנינה, חציתי את המחסום הצבאי בבאב א-זאוויה ונכנסתי לאזור 2 ' [הנמצא בשליטה ישראלית]. בדרך כלל אני חוזר דרך שם הביתה. בסביבות 17:00 הגעתי למדרגות שמובילות לבית הספר קורטובה, מול ההתנחלות בית הדסה.

בדרך כלל נמצא ליד המדרגות שוטר ומולו עומד חייל אבל ביום הזה, לפני שעליתי במדרגות שמתי לב שהשוטר לא נמצא. ואז, ברגע שעליתי במדרגות, מתנחל הגיע וחסם לי את הדרך. הוא נראה בן עשרים ומשהו. הוא היה גבוה, רזה, קצת שחום והיה לו שיער ארוך עם קוקו ועגיל באוזן. המתנחל נתן לי אגרוף חזק בפנים. הסתובבתי וקראתי לחייל שעמד לידנו והחייל רץ אלינו כדי להרחיק את המתנחל אבל אז בערך עשרה מתנחלים, שעמדו קודם ליד המדרגות, הקיפו אותי, הכו אותי ובעטו בי. חלק מהם החזיקו חתיכות קטנות של ברזל ואבנים. הם הכו אותי מכל הכיוונים ופגעו בחלקים שונים בגוף שלי. ניסיתי להתחמק והחייל ניסה להפריד בינינו ולהרחיק אותם אבל כשהוא לא הצליח הוא הזעיק עוד חיילים. המתנחל שתקף אותי ראשון לקח את הכיסא שהחייל ישב עליו קודם והכה אותי אתו. קיבלתי מכה ביד שמאל ואחת מהרגליים של הכיסא נשברה ופגעה לי בפנים ופצעה אותי מעל האף. אחר-כך אחד מהמתנחלים הכה אותי במותן השמאלית עם חתיכת ברזל שטוחה באורך של 30-20 סנטימטרים.

ההתקפה נמשכה בערך עשר דקות. כל הזמן ניסיתי ולהתחמק מהמכות ולהגן על עצמי בעזרת גדר מברזל שהייתה שם ואז הגיעו ארבעה או חמישה חיילים שהחייל הראשון הזעיק וניידת משטרה והמתנחלים הפסיקו להכות אותי וברחו לכיוון החלק הדרומי של 'רחוב השוהדאא.

שני השוטרים שהגיעו בניידת משטרה דיברו עם החייל שראה את האירוע מההתחלה ואחד מהם דיבר איתי וביקש ממני ללכת לבית החולים, להביא דו"ח רפואי וללכת למחרת לתחנת המשטרה בקריית ארבע כדי להגיש תלונה. ירד לי דם מהפנים ומיד שמאל אבל החיילים והשוטרים לא הגישו לי עזרה ראשונה. השוטרים גם לא רדפו אחרי המתנחלים שתקפו אותי, שעדיין היו בטווח הראייה שלהם.

התקשרתי לחברים שלי מוחמד אבו סנינה והאני אבו סנינה והם באו ועזרו לי ללכת כי הייתה לי סחרחורת. הם ליוו אותי לבית החולים עאליה דרך מחסום באב א-זאוויה. לא לקחתי איתי את המצרכים שקניתי, אלא רק את התיק עם הבגדים שלי. בבית החולים בדקו אותי. היו לי כמה פצעים ושריטות בזרוע שמאל, שריטות בחלק העליון של האף ופצעים במותן מצד שמאל. נשארתי בבית החולים שעה בערך ואז חזרתי הביתה. הפעם הלכתי דרך השוק הישן בעיר העתיקה. ראיתי שם מכונית קטנה מרוסקת קרוב למחסום בית רומנו.

אתמול בלילה הלכתי לתחנת המשטרה והשוטרים גבו ממני עדות מהירה והיום בבוקר חזרתי והגשתי תלונה רשמית. השוטרים הראו לי תמונות והצלחתי לזהות חלק מהאנשים שתקפו אותי. החוקר אמר לי שהמתנחלים טענו שפגעתי בתשעה מהם בזמן שהתגוננתי. היום במשטרה, פגשתי את הבעלים של המכונית המרוסקת, אבו וחיד א-נתשה והוא אמר לי שקבוצה של מתנחלים ריסקה לו את המכונית.

כשחזרתי הביתה אחרי בית החולים הכאבים התחזקו והיום לא יכולתי ללכת לעבודה. אני איאלץ לקחת חופשת מחלה למשך יומיים או שלושה עד שאחלים.

ניזאם ח'ליל סאלם אל-עזאזמה, בן 33, נשוי ואב לשלושה הוא פועל בניין ותושב חברון. את עדותו גבה מוסא אבו השהש בחברון ב-2.8.09.