27.8.11: הצבעה בינלאומית באינטרנט על סמל לזכויות האדם

פורסם: 
27.8.11

יוזמה למציאת סמל בינלאומי לזכויות האדםבצלם שמח להשתתף ביוזמה למציאת סמל לזכויות האדם. כמעט כל אחד יודע שלב מסמל אהבה ויונה משמעותה שלום. אבל מהו הסמל של זכויות האדם? התשובה היא שאין כזה בנמצא. למעלה מ-6.8 מיליארד בני אדם חיים על כדור הארץ. לכולם יש זכויות אדם – אבל טרם נמצאה הדרך להתגבר על מכשולי השפה ולבטא את הקשר האוניברסאלי הזה באופן סמלי. לשם כך נועדה היוזמה למציאת "לוגו לזכויות האדם".

נציגי עשר המדינות היוזמות – המייצגות תרבויות ומסורות שונות בתכלית, בהן קנדה, צ'ילי, סינגפור, מאורציוס, סנגל, בוסניה והרצגובינה, צ'כיה, אורגוואי וגרמניה - גייסו תמיכה מאמנים, מאנשי עסקים ומנציגי החברה האזרחית ופרסמו קריאה עולמית להצעות ללוגו לזכויות האדם.

במהלך הקיץ האחרון הוגשו מעל ל-15,000 הצעות מלמעלה מ-190 מדינות (כמעט כל מדינות העולם!). פאנל של שופטים ידועי שם בחר את עשר ההצעות הטובות ביותר וכרגע מבקשים מאיתנו – אנשים ברחבי העולם – להכריע ביניהן.

10 ההצעות הסופיות שנבחרו בידי חבר השופטים מוצגות כעת באתר האינטרנט של היוזמה והחלה ההצבעה על בחירת הסמל. בין ה-27 באוגוסט ל-17 בספטמבר 2011 תוכלו להצביע עבור הסמל שאתם אוהבים בכתובת www.humanrightslogo.net. כך ייצא לפועל הרעיון המקורי של התחרות – בחירת סמל עבור בני האדם בידי בני האדם.

הסמל הנבחר יוצג בספטמבר הקרוב באו"ם ואז יעמוד לרשות כל אחד מאיתנו, להשתמש בו כפי שנראה לנכון.

למידע נוסף וכדי להשתתף בהצבעה היכנסו לכתובת: www.humanrightslogo.net